Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulumuz, her ortağın eşit oy hakkına sahip olduğu seçimle görev alıp, hiçbir ücret ve huzur hakkı almadan gönüllülük esasıyla görev yapar.

Iraz Yöntem

Yönetim Kurulu Başkanı

1983 yılında Ankara’da doğdu. 2004 yılında Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2006 yılında Stüdyo Oyuncuları’nda oyunculuk eğitimini tamamladıktan sonra AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nda bir müzikalde rol aldı. 2011’de Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans Programı’nın Oyunculuk Bölümü’nden mezun olan Yöntem, “Hayat Bilgisi”, “Erkekler Ağlamaz”, “Parmaklıklar Ardında” ve “Yol Arkadaşım”ın da aralarında bulunduğu dizilerde rol aldı. İkinciKat, İstanbul Devlet Tiyatrosu ve Tatbikat Sahnesi’nde çalıştı. 2014-2017 yılları arasında Oyuncular Sendikası’nın 2. Dönem Yönetim Kurulu üyeliği görevini yaptı. Şu anda sanatsal çalışmalarına başta Tiyatro(Hâl) olmak üzere çeşitli gruplarla devam ediyor. 

Yeşim Özsoy

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümü, Stüdyo Oyuncuları Oyunculuk Okulu, Northwestern Üniversitesi Müzik ve Edebiyat Departmanı Performans Araştırmaları Yüksek Lisans bölümünden mezun, yazar, yönetmen, oyuncu ve GalataPerform’un kurucusudur. Başlattığı ve yönettiği Yeni Metin Projesi ile 2009 yılından beri tiyatro alanına yeni oyun yazarları ve yönetmenlerinin kazandırılmasına katkı sağlamıştır. Aktif olarak oyun yazarlığı, yaratıcı yazarlık ve yönetmenlik dersleri vermektedir. 2001’den beri kendi yazdığı 12 oyundan çoğunu yönetmiş ve sahnelemiştir. Oyunları İtalyanca, Fransızca, Almanca, Katalanca ve İngilizce’ye çevrilmiş, Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli festivallerde sahnelenmiştir. Özsoy’un iki şiir kitabı ve “Aksak İstanbul Hikayeleri”, “Ev-Kakofonik Bir Oyun” ve “Noter” oyunlarının yer aldığı bir derleme kitabı yayımlanmıştır. 

Ersin Umut Güler

Yönetim Kurulu Üyesi

1983 yılında İstanbul’da doğdu. 2009 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro-Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. 2013 yılında Yolcu Tiyatro’yu kurdu. Yolcu Tiyatro’da “Kapıların Dışında”, “Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler”, “Joko’nun Doğum Günü” ve “Kürklü Venüs” adlı oyunları yönetti. Yolcu Tiyatro’nun “Kürklü Venüs” ve “Kapıların Dışında” oyunlarının yanı sıra; Galata Perform, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Eskişehir Şehir Tiyatroları, Tiyatro Anadolu, Yeditepe Oyuncuları, Zorlu Çocuk Tiyatrosu gibi bazı tiyatrolarda ve özel gösterilerde oyuncu olarak çalıştı. “Hile Yolu”, “Misafir”, ve “Panoptikon” adlı sinema filmlerinde rol aldı.

Mert Fırat

Yönetim Kurulu Üyesi

Ankara Üniversitesi D.T.C.F Tiyatro Bölümü’nde Oyunculuk eğitimi almıştır. 2005 yılından beri birçok sinema, tiyatro ve TV projesinde görev almaktadır. moda sahnesi, Bursa SanatMahal ve DasDas’ın kurucularından olan Fırat, kurumsal sosyal sorumluluk konularında farklı dernekler ve vakıflar ile gönüllü olarak çalışmaktadır. Proje tasarımı, planlaması ve işleyişi konusunda halen aktif olarak katkı sağladığı İhtiyaç Haritası’nın da kurucuları arasındadır. Sürdürülebilir kalkınma alanındaki gönüllü çalışmaları ile de bilinen Fırat, 2017 yılında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) Türkiye’deki ilk iyi niyet elçisi olmuştur.

Muharrem Uğurlu

Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Dumlupınar Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. Kütahya Şehir Tiyatrosu’nun kuruluşunda yer alarak, aynı tiyatroda beş sezon oyuncu ve yönetmen, 2007-2009 arasında ise Genel Sanat Yönetmeni olarak görev aldı. 2009 yılında İstanbul’da özel bir tiyatro kurdu, gezici tiyatro olarak çeşitli oyunlar sahneledi, oynadı. 2013 yılında, Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2014 yılında sınıf arkadaşı Petek Kırboğa ile Beyoğlu’nda Asmalı Sahne’yi kurdu. Asmalı Sahne’nin prodüksiyonlarından “Godot’yu Bekleyeni Beklerken”, “Aut”, “… ‘lı Kadınlar” ve “Manastır” oyunlarını yönetti ve oyuncu olarak yer aldı.

İletişime Geçin

info@tiyatrokooperatifi.org

Adres

Atatürk Mahallesi Ertuğrul Gazi Sokak Metropol İstanbul D6 No:2/J Ataşehir/İstanbul