Toplantılarımız

DENME BAŞLIK

Mayıs 2018’de yola çıkarken Türkiye’de bir Tiyatro Kooperatifleri Birliği kurulması da hayallerimiz arasındaydı. Pandemi sürecinin başında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan toplantı, Türkiye çapındaki özel tiyatrolarla bir iletişim ağı oluşturmamıza vesile oldu. Türkiye’deki tiyatrolara kooperatif yapısının ve kooperatif birliğinin neden en iyi çözüm olduğunu düşündüğümüzü anlattık. Ekim 2020’de Sivil Toplum için Destek Vakfı ve Turkey Mozaik Foundation iş birliğiyle, İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları bölümünün içerik ortaklığında verilen Kültür Sanat Fonu’na yaptığımız başvurunun kabul edilmesiyle birlikte çalışmalarımız hız kazandı. Beş kooperatifin kurulması için danışmanlık ve eğitim programlarımızı sürdürüyoruz.

5G:XR – Brighton Istanbul

Proje ortaklarından olduğumuz “5G:XR – Brighton-Istanbul”, İngiltere’den Brighton University ve Brunel University, İstanbul’dan Bahçeşehir Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi iş birliğiyle, Arts and Humanities Research Council desteğiyle Newton-Katip Çelebi fonu kapsamında gerçekleştiriliyor. 5G’nin, AR ve VR teknolojilerinin gösteri sanatları ve oyun sektörü üzerindeki etkisini inceleyen projenin 5 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşen çevrimiçi etkinliğinde, Türkiye ve İngiltere’den tiyatro ve oyun profesyonelleri bir araya gelerek deneyim ve fikir alışverişinde bulundu; bileşenlerimizden Kadıköy Theatron ve Yolcu Tiyatro da konuyla ilgili çalışmalarını sundu.

Festtogether 2021 – Bir Kira Bir Sahne

Tiyatro Kooperatifi olarak paydaşı olduğumuz Festtogether/Bir Kira Bir Sahne kampanyası, Covid-19 salgınından etkilenen sahneler için kira desteği ve sahne emekçileri için maddi destek sağlamak amacıyla İhtiyaç Haritası yürütücülüğünde gerçekleştiriliyor. Kampanya, 1 Şubat 2021 tarihine kadar devam ediyor.
Detaylı bilgi için:

Adres

Atatürk Mahallesi Ertuğrul Gazi Sokak Metropol İstanbul D6 No:2/J Ataşehir/İstanbul