Ekibimiz

*Yönetim Kurulumuz, her ortağın eşit oy hakkına sahip olduğu seçimle görev alıp, hiçbir ücret ve huzur hakkı almadan gönüllülük esasıyla görev yapar.

Yeşim Özsoy

Yönetim Kurulu Başkanı

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümü, Stüdyo Oyuncuları Oyunculuk Okulu, Northwestern Üniversitesi Müzik ve Edebiyat Departmanı Performans Araştırmaları Yüksek Lisans bölümünden mezun, yazar, yönetmen, oyuncu ve GalataPerform’un kurucusudur. Başlattığı ve yönettiği Yeni Metin Projesi ile 2009 yılından beri tiyatro alanına yeni oyun yazarları ve yönetmenlerinin kazandırılmasına katkı sağlamıştır. Aktif olarak oyun yazarlığı, yaratıcı yazarlık ve yönetmenlik dersleri vermektedir. 2001’den beri kendi yazdığı 12 oyundan çoğunu yönetmiş ve sahnelemiştir. Oyunları İtalyanca, Fransızca, Almanca, Katalanca ve İngilizce’ye çevrilmiş, Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli festivallerde sahnelenmiştir. Özsoy’un iki şiir kitabı ve “Aksak İstanbul Hikayeleri”, “Ev-Kakofonik Bir Oyun” ve “Noter” oyunlarının yer aldığı bir derleme kitabı yayımlanmıştır. 

Ersin Umut Güler

Yönetim Kurulu Üyesi

1983 yılında İstanbul’da doğdu. 2009 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro-Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. 2013 yılında Yolcu Tiyatro’yu kurdu. Yolcu Tiyatro’da “Kapıların Dışında”, “Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler”, “Joko’nun Doğum Günü” ve “Kürklü Venüs” adlı oyunları yönetti. Yolcu Tiyatro’nun “Kürklü Venüs” ve “Kapıların Dışında” oyunlarının yanı sıra; Galata Perform, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Eskişehir Şehir Tiyatroları, Tiyatro Anadolu, Yeditepe Oyuncuları, Zorlu Çocuk Tiyatrosu gibi bazı tiyatrolarda ve özel gösterilerde oyuncu olarak çalıştı. “Hile Yolu”, “Misafir”, ve “Panoptikon” adlı sinema filmlerinde rol aldı.

Hakan Silahsızoğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

İngiltere’de bulunan Bristol Old Vic Theatre School oyunculuk bölümü mezunudur. 2009-2013 yıllarında Talimhane Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmış ve AB projeleri de dahil ulusal ve uluslararası projelerde koordinatör ve yapımcı olarak çalışmıştır. 2012-2018 tiyatro sezonlarında Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Jürisi’nde yer almıştır. New York merkezli International Society of Performing Arts’a (ISPA) 2016-2018 yıllarında global fellow olarak katılmıştır. Çocuklar için performans sanatları alanında dünyanın en prestijli kongresi olan International Performing Arts for Youth’un (IPAY) seçici kurul ve yönetim kurulunda yer almaktadır. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği (Assitej) Türkiye Merkezi’nin yönetim kurulunda yer almaktadır. Hakan, Türkiye’nin Bebekler ve Çocuklar için tek Uluslararası Sanat Festivali Atta Festival’in kurucusu ve direktörüdür. İstanbul’daki çalışmalarının yanı sıra Londra’nın önde gelen kültür merkezlerinden Watermans Arts Centre’ın Çocuk Tiyatrosu Baş Program Direktörü olarak çalışmaktadır.

Mert Fırat

Yönetim Kurulu Üyesi

Ankara Üniversitesi D.T.C.F Tiyatro Bölümü’nde Oyunculuk eğitimi almıştır. 2005 yılından beri birçok sinema, tiyatro ve TV projesinde görev almaktadır. moda sahnesi, Bursa SanatMahal ve DasDas’ın kurucularından olan Fırat, kurumsal sosyal sorumluluk konularında farklı dernekler ve vakıflar ile gönüllü olarak çalışmaktadır. Proje tasarımı, planlaması ve işleyişi konusunda halen aktif olarak katkı sağladığı İhtiyaç Haritası’nın da kurucuları arasındadır. Sürdürülebilir kalkınma alanındaki gönüllü çalışmaları ile de bilinen Fırat, 2017 yılında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) Türkiye’deki ilk iyi niyet elçisi olmuştur.

Muharrem Uğurlu

Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Dumlupınar Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. Kütahya Şehir Tiyatrosu’nun kuruluşunda yer alarak, aynı tiyatroda beş sezon oyuncu ve yönetmen, 2007-2009 arasında ise Genel Sanat Yönetmeni olarak görev aldı. 2009 yılında İstanbul’da özel bir tiyatro kurdu, gezici tiyatro olarak çeşitli oyunlar sahneledi, oynadı. 2013 yılında, Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2014 yılında sınıf arkadaşı Petek Kırboğa ile Beyoğlu’nda Asmalı Sahne’yi kurdu. Asmalı Sahne’nin prodüksiyonlarından “Godot’yu Bekleyeni Beklerken”, “Aut”, “… ‘lı Kadınlar” ve “Manastır” oyunlarını yönetti ve oyuncu olarak yer aldı.

Vildan Güleç

Yönetim Kurulu Üyesi

Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nü bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Yüksek Lisans Programı’nda eğitim aldı. 2017-2022 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Danışma Kurulu üyeliği görevini yürüttü.

Yeni Asır Gazetesi Gençlik Tiyatrosu kurucu oyuncularından biri olarak amatör ruhla sahnede başlayan tiyatro deneyimini, oyun yazarı kimliğiyle birleştirerek 2017 yılında Wise Akademi’yi kurdu. Çift dilli, yani aynı anda hem ebeveyne hem de çocuğa hitap eden ilk “Ebeveyn-Çocuk Tiyatrosu” oyunlarını yazdı. Çocuklara ve ebeveynlerine sanatın iyileştirici gücünü kullanarak psiko-sosyal eğitim verme amacıyla bağımsız Akademik Danışma Kurulu onaylı ebeveyn-çocuk tiyatro oyunları ve oyun sonrası uzman psikologlar yürütücülüğünde tamamlayıcı atölyeler geliştirdi.

Aktif olarak Wise Akademi bünyesinde ebeveyn-çocuk tiyatro oyunları sahnelemekte, ebeveyn-çocuk tiyatro oyunları, ebeveyn-çocuk hikâye kitapları yazmakta, eğitimler vermekte, atölyeler ve çocukların dilsel gelişimine yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Volkan Yosunlu

Yönetim Kurulu Üyesi

1980 yılında Mersin’de doğmuştur. 2004 yılında Ankara Üniversitesi D.T.C.F Tiyatro Bölümü’nde Oyunculuk eğitimini tamamlamıştır. 2004 yılından itibaren üç yıl boyunca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda oyuncu olarak görev almıştır. Ardından İzmir Konak Belediyesi bünyesinde eğitmen olarak çalışmalarına devam etmiş, çocuk yaş grubu atölyeleriyle oyunlar üretmiş, bu oyunların yönetmenliğini yapmıştır. Moda Sahnesi’nde “Bütün Çılgınlar Sever Beni”, “Parkta Güzel Bir Gün”, “En Kısa Gecenin Rüyası”; DasDas’ta “Çirkin” ve “Deli Bayramı” adlı oyunlarda rol almış ve seyirci karşısına çıkmıştır. Aynı zamanda DasDas prodüksiyonlarından “Yakaranlar” ve “Timsah” adlı oyunların ortak yönetmenlerinden biri olan Volkan Yosunlu, “Çok Satanlar” adlı oyunun yönetmenliğini üstlenmiştir. “Muhteşem Danton ve Genç Arthur’un İnanılmaz Hikayesi” oyununda ise Alper Baytekin ile ortak yazar ve yönetmen olarak sanatsal üretimlerini sürdürmüştür. 

Kurumsal sosyal sorumluluk konularında farklı dernekler ve vakıflar ile gönüllü olarak çalışan Volkan Yosunlu, TV dizisi ve tiyatro oyunculuğunun yanı sıra, kendisine ait olan ve Kadıköy/İstanbul’da bulunan VYatölye’de profesyonel oyuncu koçluğu ve oyunculuk eğitmenliği çalışmalarına devam etmektedir. 

Fisun Eşki

Genel Koordinatör

1997 yılında, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. 1993-1997 yılları arasında çeşitli ulusal televizyon kanallarında Yönetmen Yardımcısı olarak çalıştı. 1997-2004 yılları arasında Pazarlama İletişimi alanında farklı pozisyonlarda görev aldı. 2005-2018 yılları arasında, Eğitim Sektöründe faaliyet gösteren farklı kurumların Operasyon, Kalite, Müşteri Memnuniyeti, Satış ve Satış Destek süreçlerini yönetti. 2018 yılında Tiyatro Kooperatifi’nde çalışmaya başladı.

Valeri Boğosyan

İletişim ve Proje Sorumlusu

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Kültür Yönetimi yüksek lisansını “Türkiye’de yaratıcı endüstrilerde kültür politikası aktörleri olarak sendikalar ve Oyuncular Sendikası örneği” tezi ile tamamladıktan sonra, İstanbul Kültür Sanat Vakfı Kültür Politikaları Çalışmaları Departmanı’nda çalışmaya başladı. 2,5 yıl boyunca, yerel ve uluslararası projelerin proje asistanlığını yürüttü. Sonraki 3 yıl, dijital bir platform olan ve kültür sanat aktörleri arasında kültürel bağlar kurmayı amaçlayan ArtsMap projesinde Türkiye Bağlantılar Sorumlusu olarak çalıştı. Aynı zamanda akademik çalışmalarını da sürdüren Valeri, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Medya ve Kültürel Çalışmalar Bölümü’nde doktora öğrencisidir.

Adres

Atatürk Mahallesi Ertuğrul Gazi Sokak Metropol İstanbul D6 No:2/J Ataşehir/İstanbul