Ekibimiz

*Yönetim Kurulumuz, her ortağın eşit oy hakkına sahip olduğu seçimle görev alıp, hiçbir ücret ve huzur hakkı almadan gönüllülük esasıyla görev yapar.

Mert Fırat

Yönetim Kurulu Başkanı

Ankara Üniversitesi D.T.C.F Tiyatro Bölümü’nde Oyunculuk eğitimi almıştır. 2005 yılından beri birçok sinema, tiyatro ve TV projesinde görev almaktadır. moda sahnesi, Bursa SanatMahal ve DasDas’ın kurucularından olan Fırat, kurumsal sosyal sorumluluk konularında farklı dernekler ve vakıflar ile gönüllü olarak çalışmaktadır. Proje tasarımı, planlaması ve işleyişi konusunda halen aktif olarak katkı sağladığı İhtiyaç Haritası’nın da kurucuları arasındadır. Sürdürülebilir kalkınma alanındaki gönüllü çalışmaları ile de bilinen Fırat, 2017 yılında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) Türkiye’deki ilk iyi niyet elçisi olmuştur.

Gülhan Kadim

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1976’da Almanya’da doğmuştur. İTÜ Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü mezunudur. 1993-2000 yılları arasında İTÜ’de Güzel Sanatlar Bölümü Tiyatro Topluluğu’nda amatör olarak üniversite tiyatrosu yapmıştır. Altıdan Sonra Tiyatro (1999), Kumbaracı50 (2009) ve TOMİ Eğitim Merkezi’nin (2017) kurucularından biridir. Altıdan Sonra Tiyatro ve Kumbaracı50 yapımlarının birçoğunda oyuncu olarak yer almıştır.   Altıdan Sonra Tiyatro’da “Bekleme Salonu” ve “Barzo ile Konserve”, Nilüfer Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda “Vur-Yağmala-Yeniden” projesinde beş bölümden birini, Orchestra Content yapımı olan “Bir Terennüm” oyununu, Kumbaracı50’de “Tek Kullanımlık Hikâye” ve “Yan Dünya” oyunlarını yönetmiştir. “Yan Dünya”, yazdığı ilk oyundur. Halen Kumbaracı50’de Genel Koordinatörlük görevini üstlenen Gülhan Kadim, aynı zamanda TOMİ Eğitim Merkezi’nin eğitim ve workshop programlarının planlaması ve organizasyonunu yürütmekte ve “Ondokuzotuz” iş çıkışı tiyatro kursunun eğitmenleri arasında yer almaktadır. “Heidelberg Stückemarkt / 2019” Festivalinin konuk ülke Türkiye bölümünün küratörlüğünü yapmıştır. 2019 yılından bu yana Theater an der Ruhr “Szene İstanbul” seçkisi için kürator olarak çalışmaktadır. Tiyatro Kooperatifi yapısı içerisinde 3 dönem (2021-2024) Etik Kurul Üyesi görevini üstlenmiştir.

Muharrem Uğurlu

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Lisans eğitimini Dumlupınar Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. Kütahya Şehir Tiyatrosu’nun kuruluşunda yer alarak, aynı tiyatroda beş sezon oyuncu ve yönetmen, 2007-2009 arasında ise Genel Sanat Yönetmeni olarak görev aldı. 2009 yılında İstanbul’da özel bir tiyatro kurdu, gezici tiyatro olarak çeşitli oyunlar sahneledi, oynadı. 2013 yılında, Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2014 yılında sınıf arkadaşı Petek Kırboğa ile Beyoğlu’nda Asmalı Sahne’yi kurdu. Asmalı Sahne’nin prodüksiyonlarından “Godot’yu Bekleyeni Beklerken”, “Aut”, “… ‘lı Kadınlar” ve “Manastır” oyunlarını yönetti ve oyuncu olarak yer aldı.

Burak Satıbol

Yönetim Kurulu Üyesi

25 Mayıs 1979 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamlayan tiyatrocu, 1998 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’ne girdi. Mahşer-i Cümbüş’ün kurucuları arasında yer aldı. İşler Güçler, Düğün Dernek, Çalgı Çengi İkimiz, Anında Görüntü Show gibi bir pek çok film, dizi ve televizyon projelerinde yer aldı. Halen Mahşer-i Cümbüş’de oyuncu ve genel sanat yönetmeni olarak görev almaktadır.

Eyüp Emre Uçaray

Yönetim Kurulu Üyesi

1983 yılında Üsküdar’ da doğdu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Tiyatro Kulübü çatısı altında amatör olarak tiyatro çalışmalarına başladı. 2008 yılında Liverpool Kültür Başkenti kapsamında kurucu ortağı olduğu tiyatro sıfırnoktaiki ile “Contacting The World” Festivali’ne katıldı. 2010 yılında İstiklal Caddesi’nde ikincikat ’ın kuruluşunda yer aldı. 2012 yılında TOBAV tarafından ‘Yılın En Başarılı Genç Yönetmeni’ Ödülü’ne layık görüldü. 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü Performans alanından mezun oldu. Başlıca çalışmaları arasında, “Altı Buçuk”, “Aut”, “Işıltılı Haşereler”, “Koleksiyoncu” ve “Yeraltından Notlar” gibi oyunların yönetmenliği yer almaktadır. Ayrıca, “Tetikçi” ve “Pitchfork Disney: Korku Tüneli” oyunlarında oyuncu olarak görev almıştır. 2022 yılında kurucu ortağı olduğu ikincikat ’ın Kadıköy’deki yeni sahnesinde eğitim, araştırma ve yönetmenlik çalışmalarına devam ediyor. 

Hakan Silahsızoğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

İngiltere’de bulunan Bristol Old Vic Theatre School oyunculuk bölümü mezunudur. 2009-2013 yıllarında Talimhane Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmış ve AB projeleri de dahil ulusal ve uluslararası projelerde koordinatör ve yapımcı olarak çalışmıştır. 2012-2018 tiyatro sezonlarında Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Jürisi’nde yer almıştır. New York merkezli International Society of Performing Arts’a (ISPA) 2016-2018 yıllarında global fellow olarak katılmıştır. Çocuklar için performans sanatları alanında dünyanın en prestijli kongresi olan International Performing Arts for Youth’un (IPAY) seçici kurul ve yönetim kurulunda yer almaktadır. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği (Assitej) Türkiye Merkezi’nin yönetim kurulunda yer almaktadır. Hakan, Türkiye’nin Bebekler ve Çocuklar için tek Uluslararası Sanat Festivali Atta Festival’in kurucusu ve direktörüdür. İstanbul’daki çalışmalarının yanı sıra Londra’nın önde gelen kültür merkezlerinden Watermans Arts Centre’ın Çocuk Tiyatrosu Baş Program Direktörü olarak çalışmaktadır.

Vildan Güleç

Yönetim Kurulu Üyesi

Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nü bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Yüksek Lisans Programı’nda eğitim aldı. 2017-2022 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Danışma Kurulu üyeliği görevini yürüttü.

Yeni Asır Gazetesi Gençlik Tiyatrosu kurucu oyuncularından biri olarak amatör ruhla sahnede başlayan tiyatro deneyimini, oyun yazarı kimliğiyle birleştirerek 2017 yılında Wise Akademi’yi kurdu. Çift dilli, yani aynı anda hem ebeveyne hem de çocuğa hitap eden ilk “Ebeveyn-Çocuk Tiyatrosu” oyunlarını yazdı. Çocuklara ve ebeveynlerine sanatın iyileştirici gücünü kullanarak psiko-sosyal eğitim verme amacıyla bağımsız Akademik Danışma Kurulu onaylı ebeveyn-çocuk tiyatro oyunları ve oyun sonrası uzman psikologlar yürütücülüğünde tamamlayıcı atölyeler geliştirdi.

Aktif olarak Wise Akademi bünyesinde ebeveyn-çocuk tiyatro oyunları sahnelemekte, ebeveyn-çocuk tiyatro oyunları, ebeveyn-çocuk hikâye kitapları yazmakta, eğitimler vermekte, atölyeler ve çocukların dilsel gelişimine yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Fisun Eşki

Genel Sekreter

1997 yılında, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. 1993-1997 yılları arasında çeşitli ulusal televizyon kanallarında Yönetmen Yardımcısı olarak çalıştı. 1997-2004 yılları arasında Pazarlama İletişimi alanında farklı pozisyonlarda görev aldı. 2005-2018 yılları arasında, Eğitim Sektöründe faaliyet gösteren farklı kurumların Operasyon, Kalite, Müşteri Memnuniyeti, Satış ve Satış Destek süreçlerini yönetti. 2018 yılında Tiyatro Kooperatifi’nde çalışmaya başladı.

Sinem Aydın

İletişim ve Proje Sorumlusu

1992 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2016 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında sivil toplum örgütlerinde gönüllü olarak çalışmalarına başladı. 2017’de yasal avukatlık stajını tamamlamasının ardından ifade özgürlüğü alanında faaliyet gösteren Düşünce Suçu(!)na Karşı Girişim bünyesinde 1,5 yıl süreyle hukuk danışmanlığı yaptı. 2019-2022 yılları arasında, mülteci hakları alanında hizmet veren İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı’nda sırasıyla Koruma Sorumlusu, Hukuk Danışmanı ve Proje Koordinatörü olarak görev aldı.

Adres

Atatürk Mahallesi Ertuğrul Gazi Sokak Metropol İstanbul D6 No:2/J Ataşehir/İstanbul