COVID-19 salgını sürecinde özel tiyatroların ayakta kalarak izleyicisiyle yeniden buluşabilmesi için Tiyatro Kooperatifi’nin başlattığı ve büyük ilgiyle karşılanan #BizdeYerinAyrı kampanyasına bir destek de Zorlu Holding’den geldi!

Özel tiyatroların hakları, yasal statüleri ve finansal var oluşlarını güçlendirmek amacıyla çalışmalar yürüten Tiyatro Kooperatifi geçtiğimiz ay, COVID-19 salgını nedeniyle zor dönemden geçen tiyatro sektörüne destek olmak amacıyla #BizdeYerinAyrı adlı seyirci destek programını hayata geçirmişti. “Şimdi ayrı olsak da #BizdeYerinAyrı” sloganıyla yola çıkan destek programı, bu sloganla tiyatroların seyircilerine olan özlemini dile getiriyor. Programa katılım sağlayan izleyiciler hem yeni sezonda yerlerini önden alıyor hem de bugünden tiyatroların, tiyatro oyuncularının ve emekçilerinin yanında olabiliyor.

Kampanyaya destek sağlayan büyük kurumlar ise aldıkları paketleri, COVID-19 sürecinde bizleri yalnız bırakmayarak büyük özveri gösteren meslek gruplarına (sağlık çalışanları, kuryeler, market/banka çalışanları vb.), iş birliği yaptıkları kişi/kurumlara veya morale ihtiyacı olan çalışanlarına hediye edebiliyor.

Zor günler geçiren özel tiyatrolar için hayata geçirilen #BizdeYerinAyrı kampanyasına katkı sağlayan kurumlardan biri de Zorlu Holding oldu. Zorlu Holding’in bu desteğinin başka kurumsal firmalara da ilham olması bekleniyor.

#BizdeYerinAyrı kampanyasının ve sunulan paketlerin detaylarına bizdeyerinayri.com ile mobilet.com sitelerinden ulaşılabilir.

#BizdeYerinAyrı PROGRAMI HAKKINDA

#BizdeYerinAyrı programı, farklı ücretlerde birçok paket sunarak herkesin tiyatroya destek olabilmesine imkân sağlıyor. Paketleri satın alanlar, 30 Haziran 2021 tarihine kadar, programa dahil olan tiyatroların sahnelediği oyunlara bugünden rezervasyon yaptırabiliyor.

Programa dahil olan kooperatif ortağı tiyatrolar; Altkat Sanat Atölyesi, Altsahne, Ankara Birlik Tiyatrosu, Asmalı Sahne, Atta Festival, Baba Sahne, Balkonda Sanat, Biraderler Yapım, DasDas, Ekip Kafile, Eylül Sahnesi, Gaca Tiyatro, GalataPerform, ikincikat, K! Kültüral Performing Arts, Kadıköy Emek Tiyatrosu, Kadıköy Theatron, Koma, Kuzgun Yapım, Levent Üzümcü Tiyatrosu, NoAct Sahne, ÖyküSahne, TiyatroAçıkça, Primat Atölye, QPerformans, Tatavla Tiyatro, Tatavla Sahne, Tiyatro 11, Tiyatro Alesta, Tiyatro BeReZe, Tiyatro D22, Tiyatro Öteki Hayatlar, Tiyatro Yeniden, Tiyatro3R1Y ve Yolcu Tiyatro’dan oluşuyor.

TİYATRO KOOPERATİFİ HAKKINDA

Tiyatro Kooperatifi, mesleki alanda özel tiyatroları temsilen, tiyatro sektöründeki tüm üretim ve uygulama süreçlerinin iyileştirilmesi ve profesyonelleştirilmesi amacıyla, 26 Haziran 2019’da İstanbul’daki özel tiyatroların bir araya gelmesiyle kuruldu. Yönetim kurulu başkanlığını Iraz Yöntem’in, başkan yardımcılığını Yeşim Özsoy’un üstlendiği Tiyatro Kooperatifi’nin yönetim kurulu Ersin Umut Güler, Mert Fırat ve Muharrem Uğurlu’dan oluşuyor. Ortaklarına kâr payı dağıtmayan kooperatif, üzerine çalıştığı projeler ve başvurduğu fonlardan elde ettiği tüm gelirleri, hedeflerini gerçekleştirmek üzere kullanıyor. Kamu kurumları, yerel yönetimler, özel sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarını doğal birer paydaşı olarak kabul eden Tiyatro Kooperatifi, çalışmalarını paydaşlarıyla birlikte yürütüyor.