Ortağımız olan 76 özel tiyatro ve tüm bileşenlerimizle #SahnedenDayanışma’yı büyütüyoruz.

Ana işi insana ve insanın duygularına dokunmak olan tiyatro sanatı üretenleri ve icracıları olarak, toplumsal sorumluluğumuzun bilinciyle #SahnedenDayanışma’yı büyütüyoruz. Oyun gelirlerimizi depremzedelerle paylaşmanın yanı sıra, bölgedeki hayatın normalleşmesi ve toplumsal iyi oluşa katkı sunacak ilk etaptaki faaliyetlerimizi belirledik. Projelerimizi ortağımız olan özel tiyatrolarla yürüteceğiz.

 

Oyun gelirlerimizi, Afet Platformu’nda yer alan Sivil Toplum Kuruluşları ile paylaşıyoruz.

Ortağımız olan özel tiyatrolar, oyun gelirlerinin tamamını veya bir kısmını seçecekleri Sivil Toplum Kuruluşu’na, kendi imkanları doğrultusunda bağışlayacaklar.

 

Barınma ihtiyacı için, paydaşımız İhtiyaç Haritası’nın #BirKiraBirYuva Projesi’ni destekliyoruz.

Evini kaybetmiş depremzedeler ile kira desteği vermek ya da boş durumdaki evini kullanıma açmak isteyen kişileri buluşturmak için başlatılan #BirKiraBirYuva projesini destekliyoruz. Bu seçeneği tercih eden ortaklarımız, oyun gelirlerini #BirKiraBirYuva projesine bağışlayacaklar.

 

Depremzedelere destek olan seyircilerimizi oyunlarımızda misafir edeceğiz.

Afet Platformu’na üye herhangi bir sivil toplum kuruluşunun üyesi, gönüllüsü veya destekçisi olan seyircilerimizi, 1 Mart 2023’ten başlayarak 2022-2023 sezon sonuna kadar ayıracağımız #SahnedenDayanışma kontenjanıyla oyunlarımızda misafir edeceğiz.

 

Afet bölgesindeki meslektaşlarımızla dayanışma içinde olacağız.

Depremden direkt etkilenen illerde faaliyet gösteren paydaşlarımız Akdeniz Bölge Tiyatro Kooperatifi ve Ahura Tiyatro Kooperatifi’ne dahil meslektaşlarımızın yeniden sahnelere dönebilmesi, üretim yaparak hayatlarını devam ettirebilmeleri için onlarla dayanışma içindeyiz. Meslektaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için oyun geliri paylaşımı, ihtiyaç kalemlerinin direkt alımı gibi elimizden ne geliyorsa yapacağız.

 

Depremden etkilenen insanlarımız yeniden bir hayat kurarken, başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere toplumsal iyi oluşu destekleyecek faaliyetler yürüteceğiz.

Bu kapsamda ilgili kamu kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörün katkısını almak üzere çalışmalarımıza başladık.

Oyunlarımızı, atölyelerimizi, drama çalışmalarımızı depremzedelerle buluşturmayı planlıyor; bölge halkı yeniden bir hayat kurarken onların yanında olmak için çalışıyoruz.